آشنایی با سئو وب سایت

آشنایی با سئو وب سایت

پیشرفت گسترده ی تکنولوژی، بشر را به سوی نوع جدیدی از کسب و کار راهنمایی کرده است. کسب و کار اینترنتی سرآمد این مشاغل محسوب میشود. سایت های زیادی راه اندازی شده و افراد از این طریق کسب درآمد می کنند. با وجود تعداد بالای رقبا، سایت شما باید از اصولی پیروی کند تا جز برترین ها در این زمینه باشد. این اصول سئو سایت نام دارد.

آموزش سئو سایت برای موتور جستجوگر

آشنایی با سئو وب سایت

سئو سایت چیست؟

اگر شما هم جز افرادی هستید که به تازگی دست به راه اندازی سایت زده اید، کلمه ی سئو سایت یا بهینه سازی سایت را بارها شنیده اید. و هم چنین باید از وجود این نکته به خوبی آگاه باشید که رقبای زیادی مانند شما در یک زمینه ی خاص فعالیت می کنند. سایت شما توسط موتورهای جست و جو مانند گوگل، یاهو، یاندکس و… به افرادی که مطلبی در حوزه ی فعالیت شما را جست و جو میکنند، به آنها نشان داده میشود. در نتیجه این مسئله حائز اهمیت است که شما با نحوه ی رتبه بندی سایت ها توسط این موتورهای جست و جو آشنا باشید. سئو سایت در این زمینه به شما کمک میکند و سایت شما را در بالاترین رتبه ها از نظر موتورهای جست و جو قرار میدهد.

انواع سئو

سئو سایت خود به دو دسته ی داخلی و خارجی تقسیم میشود:

  1. سئو داخلی : تمام اقداماتی که شما در جهت بهینه سازی سایت خود انجام میدهید در این دسته قرار میگیرد. به نوعی دیگر هر چیزی که شما در سایت خود بر آن مسلط هستید سئو داخلی سایت شما محسوب میشود.
  2. سئو خارجی : سئو سایت خارجی به معنای سایت و محتوای سایت شما از دیدگاه دیگران است. این بخشی است که شما هیچ اختیار و اراده ای روی آن ندارید.

نکته ی حائز اهمیت این است که از نظر موتورهای جست و جو ، این دو سئو از یکدیگر جدا نبوده و مکمل یکدیگرند.

نکات کمک کننده برای ارتقای سئو سایت

  1. به روی کاربر و محتوای جست و جو تمرکز کنید: کاربر برای یافتن پاسخ مشکل یا سوال پیش آمده برای خود دست به جست و جو میزنند. هنگامی که علت جست و جوی مردم را بفهمیم و در پیدا کردن پاسخ مورد نظرشان، به آنها کمک کنیم، کسب و کار ما از آن نفع خواهد برد.
  2. بهینه سازی صفحه: بهینه سازی سایت میتواند نتایج فوق العاده ای برای شما به دنبال داشته باشد. با افزایش حجم اطلاعات و سایت های دیگر، لازم است که سایت شما همچنان نسبت به سایت های دیگر بهینه باشد و مانع از به هدر رفتن وقت کاربر شود. برای این منظور باید به نکاتی مانند: امنیت صفحه، سرعت بارگذاری، بهینه سازی تصویر و سازگاری با تلفن همراه توجه کرد. با انجام این موارد به راحتی میتوان اصول سئو سایت را رعایت کرد.
تاثیر عکس بر سئو سایت

تاثیر عکس بر سئو سایت

تاثیر عکس بر سئو سایت

استفاده از تصویر مناسب : متن شما در سایت شما توسط الگو های موتورهای جست و جو شناسایی و تجزیه و تحلیل می شود. اما در مورد تصاویر این مسئله کمی پیچیده تر می شود. موتورهای جست و جو نمیتوانند تصویر به کار رفته در مطالب سایت شما را تشخیص دهند. در نتیجه شما باید برای تصاویر خود یک توضیح مناسب در نظر بگیرید که اصطلاحا به آن الت تصویر (Alt text) گفته میشود. همچنین از به کار بردن تصاویری که حجم بالایی داشته و موجب کندی سایت می شود پرهیز کنید.

انتخاب URL سایت

انتخاب URL (آدرس سایت) مناسب : آدرس و دامنه ای را برای سایت خود انتخاب و خریداری کنید که با فعالیت شما در سایت مرتبط باشد. این مسئله به شدت بر روی سئو سایت شما تاثیرگذار است. از استفاده از کاراکتر های خاص بپرهیزید. اولین بخشی که موتورهای جست و جو در سایت شما آن را تجزیه و تحلیل می کنند، آدرس سایت شما است. سعی کنید این آدرس ساده و زیبا باشد.

منبع : mrseokar.com

 

جهت مشاهده فیلم های آموزش سئو سایت اینجا کلیک نمایید.

 

جهت مشاهده فیلم های آموزش وردپرس اینجا کلیک نمایید.

 

جهت مشاهده فیلم های آموزش افزونه ها اینجا کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *