اعمال منسوخ شده سئو که نباید انجام دهید

اعمال منسوخ شده سئو که نباید انجام دهید

سئو روز به روز در حال گسترش و به روز شدن است. الگوریتم ها و الگوهای زیادی از سال ها پیش تا کنون مورد استفاده قرار میگیرند تا سئو سایت بهبود یابد. اما تمام این اعمال امروزه مورد تایید نیستند و تاثیری در افزایش سئو سایت شما ندارند. با آگاه بودن از این عوامل میتوانید از به هدر رفتن تلاش و وقت خود در زمینه سئو جلوگیری کنید.

اعمال منسوخ شده

سئو از گذشته تا کنون

سئو در طول سال ها، تغییرات گسترده و تکاملی زیادی را پشت سر گذاشته و این تغییرات تا امروز نیز ادامه دارند. در حالی که امروزه بسیاری از روش های سنتی بازاریابی در اکثر موارد، هنوز در بازاریابی دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرند، تغییرات سئو فاقد این ویژگی هستند. اکثر این تغییرات به بهبود سایت ها، به ویژه عمل جست و جو در سایت ها منجر شده است. برخی از روش های مورد استفاده برای سئو در گذشته بسیار کاربردی و موثر بوده اند اما امروزه، تاثیر خود را از دست داده اند. در زیر به برخی از عواملی که نباید به آن پرداخته شود، اشاره شده است.

مواردی که نباید در سئو استفاده شود

  1. استفاده نامناسب از کلمات کلیدی : این مورد دارای ریز فاکتورهایی می باشد که شامل؛ استفاده از کلمات بی ربط به موضوع اصلی و گیج کردن مخاطب، تراکم نامناسب کلمه کلیدی (استفاده بیش از اندازه از کلمه ی کلیدی و ایجاد تراکم بالا) هستند.
  2. غیر طبیعی نوشتن : به کار بردن لحنی ربات گونه و استفاده از ادبیات نامناسب نه تنها به بهینه سازی سایت شما کمک نمی کند، بلکه باعث کاهش رتبه و سئو نیز می شود. بهتر است مطالب سایت خود را با قلمی روان و قابل فهم بنویسید.
  3. خرید لینک های زیاد : استفاده از بک لینک ها در سایت شما خوب است. اما نباید این مسئله باعث شود شما قدم در راه خریدن بیش از اندازه ی آنها بگذارید. خرید لینک های زیاد تنها باعث می شود موتورهای جست و جو سایت شما را نامناسب تلقی کنند زیرا با حجم بالای لینک ها در سایت شما مواجه میشوند و این میتواند به سئو سایت شما صدمه وارد کند.
  4. استفاده از دامنه ی نامناسب : هرچه کلمه ی به کار برده شده در نام دامنه ی شما به نوع و مدل فعالیت سایت و اهداف شما نزدیک باشد، این مسئله به نفع سئو سایت شما خواهد بود. سعی کنید از کلماتی استفاده کنید که منظور شما و هدف سایت را به خوبی به کاربر برساند. از استفاده کردن از کلماتی که ممکن است چندین مفهوم عام و کلی را در برداشته باشند به شدت بپرهیزید. این مورد باعث ایجاد سردرگمی برای کاربر شده و در نتیجه موتورهای جست و جو از آن استقبال نمی کنند
  5. مطالب نامناسب : در سایت خود مطالب زیادی قرار داده اید اما به طرز نوشتن آنها توجه می کنید؟ آیا مطالب شما از جایی کپی شده است و خودتان آن را ننوشته اید؟ اگر این کار را انجام داده اید مطمئن باشید سایت شما با سئو خوبی مواجه نخواهد شد. استفاده از مطالب تکراری و کپی شده هرچند کوچک، می تواند آسیب زیادی به بهینه سازی سایت شما زده و موتورهای جست و جو را برای خارج کردن سایت شما از رتبه بندی ترغیب کند.

مرغ مگس خوار و رنک برین

به کار بردن خود کلمه ی کلید بدون کمک از مشتقات کلمه : در گذشته موتورهای جست و جو گر به ویژه گوگل، برای رتبه بندی و سئو سایت به دنبال کلمات کلیدی بودند و کلمات و مفاهیم مرتبط دیگر با کلمه ی اصلی، مورد قبول واقع نمی شد و موتورها آنها را تشخیص نمی دادند. امروزه با استفاده از الگوریتم های جدید سئو مانند: Hummingbird و  RankBrain (مرغ مگس خوار و رنک برین) باعث شده سایر کلمات مرتبط و مفهوم های هم معنی با کلمه کلیدی اصلی در نظر گرفته شوند. به جز کلمه ی کلیدی اصلی از سایر کلمات مرتبط نیز بهره ببرید.

منبع :  mrseokar.com

 

مقالات مرتبط : آشنایی با سئو وب سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *