الگوریتم های گوگل 1

الگوریتم های گوگل 1

تعداد سایت ها و کاربران اینترنتی روز به روز افزایش می یابد. موتورهای جست و جو مانند گوگل، از الگوریتم های مختلف استفاده می کنند تا بتوانند بهترین سایت ها حاوی بهترین مطالب را به رتبه های بالا برسانند و رضایت کاربران خود را جلب کنند. آشنایی با الگوریتم ها در عملکرد بهتر شما در سایت خود، کمک کننده خواهد بود.

گوگل و الگوریتم ها

با توجه به افزایش تعداد سایت ها و کاربران، موتور جست و جوی گوگل به محتوای سایت ها برای اختصاص دادن رتبه به آنها، اهمیت ویژه ای می دهد. گوگل با کمک هوش مصنوعی خود به بررسی محتواها پرداخته و سایت هایی که تایید نمی شوند از رتبه بندی خارج میشوند. گوگل از یکسری الگوریتم ها برای بررسی محتواها و رتبه بندی و سئو سایت استفاده می کند. در ادامه به بررسی معروف ترین آنها پرداخته می شود

انواع الگوریتم ها

پاندا : این الگوریتم برای اولین بار در 23 فوریه سال 2011 معرفی شد. پیش از آن محتوای سایت ها به دلیل کپی بودن از کیفیت پایینی برخوردار بود و کاربران زیادی از این مسئله شاکی بودند. برای جلوگیری از این مسئله، گوگل الگوریتم پاندا را رونمایی کرد. وظیفه ی اصلی آن، شناسایی محتوای کپی شده و بی کیفیت است. اگر محتوای سایت شما تکراری و کپی از سایت های دیگر باشد، پاندا شما را جریمه خواهد کرد. در این حالت گاهی با حذف مطالب تکراری جریمه حذف می شود. در غیر این صورت باید بدانید که مسیری طولانی برای رفع جریمه خواهید داشت. گوگل بر طبق رضایت کاربران خود الگوریتم ها را طراحی میکند. فراموش نکنید در که نوشتن مطالب سایت خود دقت لازم را داشته باشید.

پنگوئن : هر سایتی که حاوی بک لینک ها به سایت های دیگر بود از رتبه  خوبی برخوردار می شد. این حقیقت متعلق به قبل از سال 2012 است. در آن زمان اگر یک سایت لینک های اسپم هم در سایت خود استفاده می کرد، صرف استفاده از لینک ها برای افزایش سئو کافی بود. گوگل در سال 2012 متوجه این مسئله شد و در تاریخ 24 آوریل 2012 رونمایی شد. این الگوریتم سایت ها را تحت بررسی قرار داده و آنهایی که از لینک های اسپم استفاده میکنند را گزارش خواهد کرد. پنگوئن به، به روز رسانی تا سال 2016 بعد ادامه داد و پس از آن در سال 2017 به عنوان یکی از الگوریتم های هسته مرکزی گوگل معرفی شد. یکی از عملکرد های فرعی آن، کنترل کلمات کلیدی است. استفاده ی بیش از حد و بالا بردن چگالی کلمات کلیدی منجر به حساسیت پنگوئن به سایت شما خواهد شد. در نظر داشته باشید پنگوئن سایت شما را جریمه نمی کند، بلکه جز هسته حیاتی گوگل است و به شناسایی سایت هایی که از بک لینک های طبیعی و مناسب استفاده می کنند کمک کرده و باعث کاهش رتبه در سایت هایی با بک لینک های اسپم می گردد.

سندباکس : صحبت از این مورد بسیار جذاب و چالش برانگیز است. چرا که گوگل هیچگاه به طور رسمی وجود آن را تایید نکرده و در عین حال تکذیب نیز نشده است. زمانی که شما به تازگی یک سایت را راه اندازی کرده اید، گوگل آن را از سایتی که سابقه ی بیشتری دارد جدا خواهد کرد و سایت شما را در نوعی محیط جداگانه قرار میدهد و این محیط، جعبه شنی نام دارد. این عمل به این معنی است که گوگل هنوز به شما اعتماد ندارد. حتما دقت کرده اید که بعد از راه اندازی یک سایت بین مدت زمان یک تا چند ماه هر چقدر هم برای بهبود سئو تلاش کنید به جایی نمیرسید. این موضوع به دلیل وجود این الگوریتم است. به محض این که گوگل به شما اعتماد کرد، میتوانید وارد محیط اصلی شوید. تا آن زمان به خوبی در سندباکس تمرین کنید.

منبع: mrseokar.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *