الگوریتم های گوگل 2

الگوریتم های گوگل 2

اگر در زمینه ی سئو اندک زمانی هم کار کرده باشید، قطعا اصطلاح کلاه سیاه سئو را شنیده اید. چه بسا در مورد آن تحقیق کرده و شاید حتی وسوسه شده باشید از ترفند های آن استفاده کنید. آشنایی کامل با این عنوان و عنوان های وابسته مانند کلاه خاکستری و کلاه سفید، قطعا در زمینه ی سئو به شما کمک خواهند کرد.

کلاه سیاه و کلاه سفید

شما چگونه میان سه مضمون؛ کلاه سیاه سئو، کلاه خاکستری سئو و کلاه سفید سئو تفاوت قائل می شوید؟ هر کدام از آنها به چه معنی هستند؟

آیا تا به حال فیلم وسترن دیده اید؟ فیلم هایی که شخصیت های منفی در آن همیشه کلاه سیاه به سر داشتند و شخصیت های خوب و قهرمان داستان از کلاه سفید استفاده می کردند و تماشاگران به راحتی از روی کلاه یک نفر، نقش فرد را متوجه می شدند. حوزه ی سئو نیز از این اصطلاحات برای معرفی افراد خوب و بد در این زمینه استفاده کرده است.

سئو کلاه سفید یعنی فرد پیرو قوانین است. از روش های اخلاقی و دستور العمل های موتورهای جست و جو استفاده می کنید.

سئو کلاه سیاه یعنی فرد از تاکتیک ها و روش های پرخطر که احتمالا(صادقانه بگوییم، حتما) کارساز هستند استفاده می کند. آنها به استفاده از این روش ها ادامه می دهند تا زمانی که دیگر کار نکنند. این فعالیت ها، تاکتیک های مغایر با موتورهای جست و جو تا اقدامات دستی خطرناک را شامل می شوند.

کلاه خاکستری

اگر فرد در استفاده از تاکتیک ها و روش ها حد میانه ای از کلاه سفید و کلاه سیاه باشد، یک کلاه خاکستری محسوب می شود. این فرد فقط از تکنیک ها برای افزایش رنک استفاده می کند. کلاه خاکستری نوعی خط تار محسوب میشود و فرد نه کلاه سفید است و نه کلاه سیاه. و با این تعریف، شما از نظر گوگل در بیشتر موارد هیچ خطایی مرتکب نشده اید. به مثال زیر برای درک سه مفهوم کلاه توجه کنید.

یک مثال

در سه مورد زیر اقداماتی که افراد دارای کلاه های نام برده انجام می دهند را مشاهده می کنید:

  1. کلاه سفید: به ایجاد محتوای ارزشمندی برای کاربران با اهدافی مانند؛ آموزش و آگاه سازی و یا حتی خوشحال کردن کاربران دست میزند.
  2. کلاه سیاه : شبکه های وبلاگ خصوصی(PBN)، خریدن لینک های زیاد و اضافه کردن پیوند وبسایت خود در کامنت های هر وبلاگ دیگری، اقدامات این فرد خواهد بود. همگی این موارد مغایر با دستورالعمل های موتور های جست و جو گر مانند گوگل است.

کلاه خاکستری : ایجاد یک سری محتوا برای رسیدن به هدف پیوند دادن لینک سایت خود با دیگران. این کار شاید برخلاف دستورالعمل های گوگل باشد اما اگر محتوای تولید شده برای بازدیدکنندگان سایت واقعا مرتبط و ارزشمند باشد، آیا واقعا فرد کلاه خاکستری خلافی مرتکب شده است؟ این دقیقا همان چیزی است که از آن صحبت شد. یک منطقه ی خاکستری.

خطرات

استفاده از هر یک از روش های این سه کلاه، مزیت ها و معایب خود را دارد. اگر از روش های کلاه سفید استفاده می کنید، بر طبق قوانین رفتار کرده و جریمه ای نخواهید شد. اما ممکن است رسیدن به رنک های بالا برای شما دشوار و زمان بر باشد و همچنین باید به طور دائم، به روز بوده و اخبار گوگل و سایر موتور های جست و جو را دنبال کنید. اگر از روش های کلاه سیاه استفاده می کنید، دائما در خطر جریمه شدن و بی ثمر شدن سایت خود هستید، اما ممکن است به رنک های بالا برسید(در صورتی که گوگل متوجه تخلفات شما نشود). اگر از روش های کلاه خاکستری استفاده میکنید، باید همیشه این را در ذهن داشته باشید که شاید در آینده جریمه شوید و تمام آنچه انجام داده اید از بین برود.

منبع : mrseokar.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *