بک لینک و تاثیر آن در سئو سایت

بک لینک و تاثیر آن در سئو سایت

راه های متفاوتی برای بهینه کردن سایت وجود دارد. با استفاده از روش های مختلف می توان نظر موتورهای جست و جو گر را برای افزایش رتبه به سایت خود جلب کرد. یکی از روش هایی که می تواند بر سئو سایت تاثیر بسیار زیادی داشته باشد، استفاده از بک لینک است. بک لینک ها به بازدید بیشتر و اعتبار سایت شما کمک می کنند.

بک لینک و ارتباط آن با سئو سایت

یکی از راه هایی که به شما در داشتن یک سایت سئو شده کمک می کند استفاده از بک لینک (Backlink) است. افزایش سئو سایت و بهینه سازی آن هدفی است که هر شخصی که صاحب یک سایت است آن را دنبال می کند. علاوه بر نکاتی که در مورد سئو متن وجود دارد و به شما در سئو کردن سایت کمک می کند، نکته ی دیگری نیز می تواند به عنوان یک عامل کمکی بسیار مهم در سئو سایت شما نقش ایفا کند. و آن ایجاد بک لینک است. استفاده از این مدل لینک می تواند رتبه ی سایت شما را به شدت افزایش دهد.

بک لینک چیست؟

فرض کنید شما صاحب یک سایت هستید. در کنار سایتی که شما آن را اداره می کنید سایت های دیگری نیز وجود دارند که در حوزه های متنوع فعالیت می کنند. بنا به هر دلیلی، شما مایل هستید که افرادی که از سایت شما بازدید میکنند آن صفحه را نیز مورد مطالعه قرار دهند، چه بهتر که آن سایت نیز رتبه ی بالایی در زمینه ی سئو داشته باشد. این اقدام با استفاده از بک لینک ممکن است. بک لینک را میتوان به سادگی اینگونه تعریف کرد؛ یک لینک از یک سایت به سایتی دیگر. موتورهای جست و جو گری مانند گوگل از این ویژگی برای رتبه بندی سایت شما استفاده میکنند، چرا که داشتن یک بک لینک در یک سایت به این معنی است که آن سایت مطالب ارزشمندی برای ارائه کردن دارد.

انواع بک لینک و تاثیر آن ها در سئو سایت

بک لینک خود به دو دسته تقسیم می شود:

  1. نوفالو (NoFollow)
  2. دوفالو (DoFollow)

بک لینک های دوفالو، بک لینک هایی هستند که موتورهای جست و جو گر به محض مشاهده ی آدرس آنها قابلیت دسترسی و مشاهده ی سایت دیگر را دارند. حال اگر شما مقدار rel را (مانند مثال ذکر شده در زیر) در تگ a برابر عبارت نوفالو (Nofollow)  قرار دهید ؛ موتورهای جست و جو گر دیگر نمی توانند آن لینک ها را باز کرده و سایت مقصد را بررسی کنند. با این کار تنها در صورتی سایت مقصد شما باز میشود که یک انسان روی لینک کلیک کند. کاری که هوش مصنوعی قادر به انجام آن نمی باشد.

مثال :

(<a href=”your link” rel=”nofollow”>)

با این تعریف می توان متوجه شد که بک لینک دوفالو میتواند در رتبه بندی و سئو سایت به شما کمک کند. برای ایجاد لینک های دوفالو، نیاز به اقدام خاصی نیست. لینک هایی که شما قرار می دهید به صورت پیش فرض برای موتورهای جست و جو قابل دنبال کردن هستند.

ساختن بک لینک مناسب

حضور بک لینک ها در سایت شما مفید خواهد بود اما ساختن آنها نیازمند صرف وقت زیادی است. در زیر چند راه حل برای کمک به شما در ساخت این لینک ها وجود دارد:

  1. ارسال پست های مهمان در وبلاگ ها و وب سایت های دیگر: به سایر سایت هایی که امکان قرار دادن پست به عنوان کاربر مهمان دارید سر بزنید. فعالیتی که در سایت خود انجام میدهید را به اشتراک بگذارید.
  2. مصاحبه با افراد شاخص: با کسانی که در حوزه ی فعالیت شما سرآمد و تاثیرگذار شناخته میشوند مصاحبه کرده و لینک سایت خود را برای آنها ارسال کنید.
  3. انتشار لینک: لینک سایت خود را در پروفایل شبکه های اجتماعی خود قرار دهید.
  4. اینفوگرافی و ویدیو: در پست های خود از اینفوگرافی و ویدیو استفاده کنید. این مطالب بیشتر از یک پست معمولی توجه دیگران را برای بک لینک دادن به سایت شما جلب می کنند.

منبع : mrseokar.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *