علل عدم موفقیت در سئو

علل عدم موفقیت در سئو

دلایل زیادی وجود دارد که سئو سایت شما آنطور که از آن انتظار دارید به شما پاسخ ندهد و در دستیابی به رتبه های بالا در سئو از نظر موتورهای جست و جو، هیچ کمکی به شما نکند. این امر از عللی ناشی می شود که با بررسی دقیق و تلاش برای رفع آنها میتوان به سئو سایت دست یافت.

چرا سئو کار نمی کند؟

فرض کنید سایت خود را راه اندازی کرده و حالا نوبت به آن رسیده سئو سایت خود را بهبود ببخشید. تمامی تلاش خود را در این زمینه به کار می گیرید تا برای سایت خود بهینه سازی را در بهترین حالت آن انجام دهید. اما گاهی آنطور که انتظار داشته اید، سئو به شما پاسخ نمی دهد. سایت شما همچنان رتبه بندی پایینی دارد و به نظر نمی رسد این مشکل به سادگی برطرف شود. دلایلی وجود دارد که می تواند علیرغم وقت زیادی که برای بهینه سازی سایت خود صرف کرده اید، هیچ پاسخی نگیرید و باور خود به سئو را نیز از دست بدهید. با آشنایی با این دلایل و تلاش برای رفع آنها میتوان به سئو سایت دست یافت. در ادامه به بررسی برخی از این دلایل پرداخته می شود.

دلایل عدم کارکرد سئو 

انتظارات غیر واقعی: در حین کار در این زمینه قطعا فعالیت های اینترنتی مبتنی بر سایت های زیادی را مشاهده کرده اید که روز به روز ضعیف تر شده و به زودی شکست می خورند. در این شرایط ممکن است صاحبان سایت ها به دنبال روشی برای نجات سایت و بازاریابی خود باشند. در این شرایط آنان به سئو روی می آورند و آن را روی سایت خود اعمال می کنند. اما بهتر است بدانید سئو نیاز به برنامه ریزی داشته و مانند معجزه هیچ گاه نمی تواند در کمتر از چند ساعت سایت شما را نجات دهد. برای بهینه سازی برنامه ریزی کنید، نقشه بکشید و به روز باشید.

نا امید شدن: به خاطر داشته باشید سئو کلیدی ندارد که شما با چرخاندن آن، ناگهانی به موفقیت برسید. تغییرات الگوریتم های موتورهای جست و جو گر، فضای رقابتی، فاکتور های سایت شما و بسیاری از عوامل دیگر باعث میشود که رسیدن به معیار های مناسب بهینه سازی، طولانی و نیازمند تلاش باشد.

استفاده از شیوه های منسوخ شده: سئو و الگوریتم های آن دائما در حال بروز رسانی است. الگوریتم های جدید معرفی می شوند، شیوه ی مناسب بهینه کردن سایت در حال تغییر است. اصول قدیمی گرچه جز تاریخچه ی اساسی و جز جدا ناپذیر سئو هستند، اما در نظر داشته باشید برای موفقیت نیاز به، به روز بودن و استفاده از آخرین جزئیاتی است که موتور های جست و جو آن را اعلام می کنند.

هماهنگ نبودن هدف شما با نیاز کاربر: کسب و کاری راه انداخته اید و برای گسترش کار خود سایتی را نیز اداره می کنید. اما آیا سایت شما می تواند پاسخگوی نیاز هایی باشد که کاربر دارد؟ به نیازهای اساسی و مدنظر کاربران خود توجه کنید. این مسئله می تواند به تنهایی باعث شکست کار شما و پایانی برای فعالیت شما باشد. گر چند شما تمام موارد بهینه سازی را در سایت خود رعایت می کنید اما به نتیجه نخواهید رسید. نیاز مخاطب را باید شرط اصلی قرار دهید.

مشکلات آی تی: بدون داشتن یک تیم پشتیبان مناسب برای سایت خود، در زمینه ی بهینه سازی سایت خود راه به جایی نخواهید برد. وقتی زیرساخت یا پشتیبانی فناوری اطلاعات وجود ندارد ، سئو کار نمی کند. اگر فاکتور های تکنیکی سایت شما قابل دسترسی یا به روز رسانی نباشد، ایندکس و سرعت سایت شما حتی قبل از پرداختن به ملاک های دیگر آسیب خواهد دید و شما قادر به بهینه سازی سایت نیستید.

مشکلات UX : به تجربه ی کاربران خود اهمیت دهید. از قوانین اصلی UX (نه تنها قوانین و اصولی مانند کلیک های اولیه) پیروی کنید و بهترین بازخورد و تجربه را برای کاربر خود فراهم کنید. این مسئله در سئو سایت تاثیر بسزایی دارد.

منبع : mrseokar.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *